Materiály

Lamino - laminované desky jsou povrchově upravené dřevotřískové desky.
Povrchová úprava vzniká nalisováním dekorativního papíru impregnovaného aminoplastickými pryskyřicemi.Povrchová vrstva laminované desky je s dekorativním povrchem a definovanou strukturou povrchu, odolná vůči krátkodobému působení vody, zvýšené teplotě a chemikáliím používaným v domácnosti.

Povrch lamina je snadno omyvatelný a bez zápachu.

Laminované desky z dřevěných materiálů jsou ve spojení s dekory a s materiály nepostradatelný nástroj pro designery, architekty i stavitele po celém světě.

Spolupracujeme s dodavateli EGGER, KRONOSPAN, PFLEIDERER a dalšími.
(pro zobrazení dekorů klikněte na některého z dodavatelů)


Lacobel
Lacobel ® je ekologický výrobek od firmy AGC. Je to sklo, na kterém je nanesen vysoce kvalitní barevný lak. Ten může být z jedné strany chráněn barevnou fólií. Sklo Lacobel ® lze kombinovat s různými materiály jako jsou dřevo, keramika, kov a ocel. Kolekce a vzorky zde.

Výhody

 • Odolnost proti vysokým teplotám – použití u obkladu stěn za kuchyňskou linkou, odolává teplotě do 80°C, za sporák je vhodné použít kalené sklo ESG s odolností do 130°C
 • Odolnost proti světlu a UV paprskům – barva skel Lacobel ® je během výrobního procesu definitivně ustálena a dále již nemění svůj vzhled.
 • Odolnost proti vlhkosti – Všechny barvy skel Lacobel ® mohou být použity ve vlhkém prostředí, ale nesmí být vystaven trvalému ponoření do vody. U metalických barev je třeba lak v tomto prostředí (koupelny, kuchyně..) chránit bezpečnostní fólií SAFE.
 • Odolnost proti požáru

Ochrana osob

 • Skla Lacobel ® jsou k dostání také v bezpečnostním provedení
 • SAFE je polypropylénová fólie, která se nanáší na lakovanou stranu skla, má dvojí funkci:
  1. Pokud dojde k rozbití skla, střepy zůstanou přilepeny na této fólii a zabrání se tak zranění nebo dalším škodám.
  2. Fólie chrání lak před poškrábáním

Použití skla Lacobel ®

 • V interiéru – nábytkářský průmysl – u vestavěných skříní jako výplň dveří, kde se dají zkombinovat různé barevné variace.
 • používá se jako obložení u kuchyňských linek / sklo za kuchyňské linky
 • Sklo se dá bez problému brousit a vrtat, takže není problém se zásuvkami.
 • Dále se dá použít v koupelnách, obývacích pokojích, kancelářích a restauracích jako obložení stěn.

Montáž skel Lacobel ®

 • Provádí se ve většině případech speciálním silikonem a doporučujeme ji přenechat sklenářům. Lakovaná strana musí být umístěna na podkladovém materiálu. Tím je lak chráněn před poškozením a současně je zajištěna ochrana barvy.

 

Rámy dveří / kování
Rámy dveří jsou nezbytnou součástí vestavěných skříní, naše skříně jsou vždy osazené hliníkovým kováním. Rozhodli jsme se pro Vás vybrat 3 nejlepší typy kování v mnoha barvách a dekorech.

Fotopotisk
Foto folie je nejnovějším řešením používaným u výplní dveří, které si získává stále větší oblibu. Velkoformátové fotografie se nalepují na vnitřní část průhledného skla, čímž je zamezeno jejich odlepování či případné poškození. Využití fotografií u skříní nabízí v podstatě neomezené množství způsobů jak zpestřit design Vašeho nábytku a pomáhá realizovat nápady ve chvíli, kdy si nevystačíte s nabídkou klasických materiálů. V naší galerii můžete vybírat z velkého množství originálních fotografií – od abstraktních motivů, přes fotografie přírody, měst, rostlin, po dětské motivy a další. Tuto nabídku neustále rozšiřujeme.